Almanya Schengen vizesi için 2 Temmuz’dan itibaren Diyarbakır’dan başvuru hakkında

Almanya Schengen vizesi için 2 Temmuz’dan itibaren Diyarbakır’dan başvuru yapılabilecek.

Diyarbakır ve bölge halkının hizmete erişimini kolaylaştıracak ve yerelden hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştıran Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) bir ilki daha hayata geçiriyor.

DTSO ve iDATA arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Almanya için vize başvuruları artık Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasındaki İDATA ofisinden yapılabilecek.

İDATA, Türkiye’de Almanya vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş tek kuruluştur. 2 Temmuz 2019 tarihinde açılacak başvuru sürecinin ardından 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası binasındaki yeni İDATA ofisinde Mobil başvuru hizmeti başlayacaktır. Güneydoğu bölgesine özel olarak sunulan bu yeni hizmet ile Ankara, İstanbul veya diğer başvuru merkezlerine gitmeden, biometrik işlem cihazı ve yetkili ekibi sayesinde, vize başvurusu yapmak isteyen kişilere daha üstün hizmet ve ulaşım kaynaklı zaman ve maliyet avantajı sağlınıyor olacaktır.

2 Temmuz 2019 tarihinden itibaren açılacak olan https://randevu.idata.com.tr/adresindeki İDATA sitesinden ücretsiz olarak randevu alabilirsiniz.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda faaliyete başlayacak İDATA Mobil başvuru ofisi, Almanya Schengen Vize başvurularınızı kabul edecektir.

iDATA Mobil başvuru ofisine eksiksiz sunulan başvuru dosyalarının kabulü sonrası, tarafınıza Mobil Ekibin gerçekleştireceği biometrik işlemleriniz için (Parmak izi alımı) randevu günü verilecektir.

Başvurunuza ait Vize harcı ve İDATA Koordinasyon bedeli, başvuru sırasında İDATA Mobil ofisinde tahsil edilmektedir.

Başvuru öncesi herhangi bir ödeme veya havale yolu ile ön ödeme talep edilmemektedir.

Mobil başvuru hizmeti hakkında sorularınız için +90 0850 460 84 93 numaralı hattan iDATA Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz veyawww.idata.com.tr websitesinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.