BAŞKANDAN MESAJ

Bu içerik 2280 defa okundu.

Tarih: 01-10-2021


Değerli Meslektaşlarım,

Diyarbakır Eczacı Odası seçimlerinde Yönetim Kurulumuza sorumluluğu büyük, onurlu bir görev verdiniz. Seçimlere katılarak, Odamızın demokratik işleyişine katkıda bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

Mesleğimizin, meslektaşlarımızın, ilimizin, bölgemizin, ülkemizin, gezegenimizin sorunlarının farkındayız. Bu farkındalıkla kazanımlarımızı destek yapıp, gücümüz yettiğince mücadele edeceğimize şüpheniz olmasın. Geniş bir vizyonla, büyük düşünerek, bugünün çıkarlarını koruyarak ama asıl yarını inşa ederek yolumuza devam edeceğiz. Eczacılık gelişirse insanlık da gelişir dedik. Meslek örgütümüz mesleğimizi ve toplumumuzu ileriye taşıyacak bir kaldıraç görevi görmelidir.

Mesleğimizin tarihi de göstermiştir ki, dayanışma içinde birlikte hareket ederek kazanabiliriz. Ufak, günlük çatışmaları geleceğin kazanımlarının önüne geçirme lüksümüz yok. Her meslektaşımızın bu olgunlukla davranacağına inanıyor, ilerlerken birlikte çalışma kültürünü de geliştireceğimize gönülden inanıyorum.

Meslektaşlarımızı Oda çalışmalarında daha fazla görmek istiyoruz. Bunun mekanizmalarını oluşturacağımızdan şüpheniz olmasın. Birlikte örnek oluşturabilecek çalışmalar yapabileceğimize inanıyorum. Öneri, görüş ve katkılarınızla daha güçlü olacağız.

Hep birlikte, dayanışma ve samimiyet içinde çalışacağımız bir dönem diliyorum.

Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı

Ecz. Mahmut SERT