CEZAEVİ REÇETE KARŞILANMASI HAKKINDA

Bu içerik 7 defa okundu.

Tarih: 08-09-2020


Değerli Meslektaşımız;

TEB’nin öz kaynakları ile hazırlanan, tutuklu ve hükümlülere düzenlenmiş reçetelerin kayıt işlemlerinin gerçekleştirildiği Cezaevi Reçete Takip Sistemi (CETAS); 01.11.2019  tarihi itibariyle Diyarbakır’da  bulunan Kampüs Ceza İnfaz Kurumlarında kullanılmaya başlanmıştı.

1 Eylül 2020 tarihi itibariyle Farmınbox kullanılmaya başlanmış olup,

  1. Eczacı indirim oranlarında, SGK ile TEB arasında yapılmış ve/veya yapılacak protokol ile belirlenen en son oranlar uygulanır. Bu oranlar CETAS’a EBS üzerinden otomatik olarak çekilecektir.
  2. Kota tutarları. Reçetelerin toplam tutarı Cezaevi tarafından belirlenen kota miktarını aşmamalıdır. Cezaevi tarafından toplu olarak verilen reçetelerin toplamı belirlenen kota miktarını aştığı takdirde kalan reçeteler karşılanmadan kurum görevlilerine ya da sıradaki eczaneye teslim edilmelidir. Kota aşımı reçeteler kesinlikle onaylanmayacak ve kurum tarafından ödenmeyecektir.
  3. Onaylı Farmaınbox liste sonu reçete sayısı ve toplam tutarı ile reçete icmal listesindeki reçete sayısı ve faturadaki ödenecek tutar birebir aynı olmalıdır. (İskonto oranında farklılık oluşabilmektedir.)

CETAS’ın çalışma adımları aşağıdaki gibidir: