FERAT DEĞER’İN ADI SAĞLIK MÜCADELESİNDE YAŞAYACAK

Bu içerik 80 defa okundu.

Tarih: 13-04-2021


2 yıl önce 13 Nisan günü aramızdan ayrılan hem Diyarbakır’a, hem mesleğimize önemli katkıları olan, tanıştığı her insanın hayatına dokunan Oda başkanımız Ecz. Ferat DEĞER’in adını sağlık mücadelesinde yaşatacağız.

Diyarbakır Eczacı Odası olarak halk sağlığının korunması konusunu önemsiyor, bu anlamda çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile talebi üzerine hayata geçirdiğimiz proje kapsamında Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz kliniğini revize ediyoruz. Türk Eczacılar Birliği’nin de desteklediği bu proje ile klinik ve üç özel yatan hasta odasında anti-bakteriyel zemin kaplamasından temiz su tesisatına; su izolasyonundan klima ve elektrik tesisatına tüm detaylarıyla yenileme yapıyoruz.

Yenilenen odalardan birine hayatını kaybeden oda başkanımız Ecz. Ferat DEĞER’in adını verdik. Yaşadığı süre boyunca ihtiyaç sahibi kişi ve kurumlara yardımlarda bulunan DEĞER’i bu vesile ile yeniden özlem ve saygıyla anıyoruz.

Üniversite hastanesinde yenilemesi süren KBB kliniğini Dicle Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet AKDAĞ, Diyarbakır Eczacı Odası Başkan ve yöneticileri, Ecz. Ferat Değer’in ailesinin katıldığı bir törenle duyurduk. Klinik, revize çalışması bitiminde vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır.

 

Diyarbakır Eczacı Odası

Yönetim Kurulu Adına Başkan

Ecz. Mahmut SERT